O nás

Töpfer - Prvý výrobca dojčenských mliek v Nemecku.

Max Töpfer bol prvým obchodníkom v Nemecku ktorý vytvoril potrebné podmienky pre priemyselnú výrobu detskej výživy na začiatku 20 storočia. V roku 1911 založil spoločnosť v Bohlene blízko mestečka Liepzig a spolu so známymi doktormi vyvinul tekutú potravu pre dojčatá.

Dôveryhodné značky Töpfer na trhu

V roku 1923 pán Topfer dal premiestniť výrobu do Allgau kde boli materiály na výrobu ľahšie dostupné. V roku 1927 vznikla ryžová kaša Töpfer Reisschleim® v spolupráci so známymi profesormi z Charite v Berlíne. V roku 1932, Topfer priniesol na trh Lactopriv® bez mlieka. V tom istom roku prišli na trh s populárnym pšeničným kúpeľom z otrúb Kinder Kleiebad®. Naše dojčenské mlieko bolo vyvinuté v roku 1953 a, tak ako vtedy, aj dnes je stále vyrábané v tej najvyššej kvalite.

1. Vyrábame vysoko kvalitné a bezpečné výrobky pre dojčatá a dospelých od roku 1911. Prajeme si, aby sme aj naďalej plnili tento záväzok. Produkty Töpfer exportujeme napríklad aj pre Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Litva, Lotyšsko, Holandsko, Nový Zéland, Švédsko, Španielsko, USA, Slovensko a ďalšie.

2. Cítime sa zodpovední za budúce generácie a z toho dôvodu vyžadujeme vysokú úroveň udržateľnosti a prívetivosti k životnému prostrediu. Vďaka používaniu šetrných technológií sa snažíme znižovať škodlivé vplyvy na životné prostredie.

3. Naša spoločnosť pri výrobe nepoužíva žiadne pesticídy, ako sú napríklad herbicídy, insekticídy alebo fungicídy. Tiež neobsahujú konzervanty, farbivá, umelé arómy, žiadne suroviny z minerálnych olejov, žiadne živočíšne suroviny.

Spoločnosť Töpfer je spoločnosť s dlhou tradíciou, ktorá bola založená v roku 1911 p. Maxom Töpferom. Pôvodné sídlo spoločnosti bolo v meste Bohlen pri Lipsku a od roku 1923 sídli spoločnosť Töpfer v Dietmannsried, Allgäu v Bavorských Alpách.

Dnes je spoločnosť Töpfer, stredne veľká nemecká firma podnikajúca v potravinárskom a kozmetickom priemysle, pričom svoju výrobu zameriava najmä na dojčenskú výživu, cereálie, prírodnú kozmetiku pre dojčatá a deti a ďalšie špeciálne produkty, všetko výhradne v certifikovanej bio kvalite.


pri výrobe kladieme hlavný dôraz na kvalitu“

Moderné technológie, vysoko citlivé merania, kontrolné systémy a prísne hygienické podmienky - tak, aby vysoké nároky zákazníkov na kvalitu výrobkov boli vždy splnené. Spoločnosť Töpfer má vlastné skúšobné a kontrolné metódy, ktoré predstavujú systém zabezpečovania kvality výrobkov podľa najnovších poznatkov - certifikovaný podľa DIN EN ISO 9001:2000 a IFS. A to nie je všetko, spoločnosť Töpfer pravidelne svoju výrobu kontroluje aj prostredníctvom externých a nezávislých kontrolných orgánov, ako je napr. MUVA v Kempten.

Töpfer je jedna z najdôležitejších výrobcov organických jedál pre deti v Nemecku. Tiež sme jediná firma ktorá vyrába svoje vlastne organické jedla pre deti ako aj kozmetické detské výrobky - máme vlastnú firmu ktorá tieto produkty vyrába a je situovaná taktiež v Nemecku.

Sme autentická, originálna firma čo je veľmi dôležitý fakt keď hovoríme o organických výrobkoch. Zákazník organických produktov vie presne odkiaľ produkty prišli a kde sú vyrábané. Máme najväčší výber certifikovaných prírodných produktov pre deti a všetky produkty sú vyrábané v našich vlastných priestoroch.

Detské dojčenské formuly vyrábané v Európe musia spĺňať pravidla týkajúce sa regulácie Európskej únie pri výrobe a predaji detských formúl. Takže tieto parametre sú už stanovené v zákone. Vyrábame detské formule už desiatky rokov. Z našich skúsenosti a odozvy ktorú máme od detských doktorov, pôrodných asistentiek atď. vieme, že naše produkty deti veľmi dobre znášajú. Tiež sa používajú počas dojčenia a odporúčajú sa matkám.

Töpfer Prášok Bran“

Jeden z najznámejších výrobkov spoločnosti Töpfer je aj dnes dobre známy a spotrebiteľmi veľmi cenený - Töpfer Prášok Bran kúpeľ pre dojčatá a deti, ktorý je na trhu už 70 rokov, pričom sa stal neoddeliteľnou súčasťou nemocníc a je odporúčaný detskými lekármi aj pôrodnými asistentkami. Zaujímavosťou možno je, že dizajnový obal tohto produktu zostal počas celého tohto obdobia takmer bez zmeny, iba samotný produkt bol aktualizovaný čas od času a podľa najnovších výskumov a vedeckých poznatkov.

Každý Váš tzv. like, každá Vaša otázka nás utvrdzuje v tom, že pre Vás robíme resp. dovážame pre naše Slovenské mamičky a budúce mamičky to najlepšie čo sa momentálne ponúka na Nemeckom (Európskom) trhu. Vysoká BIO kvalita, ktorú si môže dovoliť každá mamička, ktorá chce to najlepšie pre svoje dieťatko. ĎAKUJEME.

Rok     Udalosť
1911    Firma vznikla v mestečku Liepzig
1911    Prvá nemecká firma zameraná na terapeuticke diétne jedlá pre bábätká
1923    Výroba sa presťahovala do Dietmansried - Allgaeu
1927    Cereálie zo suchej ryže podľa Prof. Dr. Bessaua
1932    Detská bezmliečná formula Lactopriv vyvinutá v spolupráci s doktorom Gyorgy, USA
1936    Detský otrubový kúpeľ od Topfera
1940    Firma sa presťahovala do Dietmannsried /Allgaeu
1953    Detská formula Lactana s obsahom rastového média bifidum vyvinutá v spolupráci s Prof. Adamom
1958    Rodina Gabler z Obergunzburg preberá firmu.
1966    Detská formula Lactana s obsahom bifidobaktérií vyvinutá v spolupráci s doktorom J.B. Mayerom
1972    Lactana Bifidum Ovocné cereálie pre deti.
1982    ProBifido probiotické jedlo pre regeneráciu flóry hrubého čreva (pôvodné meno Acidobif)
1985    Eugalac lactulózny syrup®
1989    Spustenie výroby organických detských výživ
1997    Certifikát DIN ISO 9001
2002    Výroba Töpfer Lactana detská formula v organickej kvalite podľa nových nariadení EU
2003    Otrubová starostlivosť o pleť Topfer Vival®
2004    Certifikát HALAL
2005    Certifikácia podľa štandardu IFS
2006    Séria nových produktov napr. brusnicový syrupový nápoj Dr. Nowacka®, Zlaté Pšeničné olejové kapsule, Neurokid® Synbiotický aktívny nápoj a Neurokid® telové mlieko (patented:  EP 0875156)
2007    Spustená výroba prírodnej kozmetiky
2008    Spustenie výroby organickej detskej výživy s AA/DHA

Už generáciami preverená kvalita! Pridajte sa aj Vy.